תסמיני גמילה מקנאביס

תסמיני גמילה מקנאביס

למרות שרבים לא חושבים כך, התמכרות לקנאביס, סמים ואלכוהול יכולה להיות עניין רציני ביותר. אם אתם מכורים לקנאביס, סמים או אלכוהול, כדאי לפנות לעזרה. אולי נהוג לחשוב על קנאביס בתור סם קל, אבל למעשה ההתמכרות אליו עשויה להיות לא פשוטה. מה עושים? ממשיכים לקרוא, בשלב הראשון.

אין בושה להודות שיש לך בעיה עם התמכרות. אתה יכול להתחיל ביצירת קשר עם בני המשפחה והחברים שלך לתמיכה. ואם את או אתה מרגישים בושה מסוימת להודות בכך שאתם משתמשים בקנאביס או אלכוהול, אולי הגיע הזמן לשאול את עצמכם מדוע אתם מתביישים בכך. כדאי לדעת, מרכיב ה"בושה" הוא חלק מתהליך ההתמכרות של אנשים לחומרים זרים. הנה מידע שאולי לא הכרתם על גמילה מקנאביס, סמים קלים ואלכוהול.

עד כמה תסמיני גמילה מקנאביס ניתנים לשליטה? 

התמכרות לקנאביס היא תופעה שהולכת מאוד בקהילת המשתמשים בסם, וחשוב לדעת כיצד לטפל בה. גמילה מקנאביס יכולה להיגרם משימוש בקנאביס, מריחואנה או סמים קלים אחרים. זה יכול לגרום לתסמינים פיזיים ונפשיים שנמשכים שבועות או אפילו חודשים, אך תסמינים אלו ניתנים לשליטה במידה מסוימת, כל עוד הנגמלים מקבלים את התמיכה שהם צריכים מסביבם. הכוונה היא הן לתמיכה רגשית והן מקצועית. לרוב יהיה מומלץ לקבל טיפול במרכזים כמו מכון גמילה מקנאביס וסמים קלים ואלכוהול, כאשר במרכזים אלו תוכלו לקבל את כלל התמיכה הנדרשת בתהליך הגמילה.

מהם תסמיני הגמילה האפשריים מקנאביס?

עם הלגליזציה של קנאביס, אנשים רבים משתמשים כעת במריחואנה למטרות פנאי. עם זאת, יש כמה חסרונות למגמה החדשה הזו שאינם ידועים ברבים. גמילה מקנאביס עלולה לגרום לתסמינים כמו חרדה, עצבנות ונדודי שינה.

בסופו של דבר, גמילה היא תהליך המתרחש כאשר הגוף מסתגל לחיים ללא קנאביס לאחר שימוש ממושך. ככל שהשימוש יהיה ממושך יותר, ככה הגמילה עשויה להיות מורכבת יותר. הסימן הראשון לגמילה מקנאביס מתרחש בדרך כלל תוך 12 שעות מהשימוש האחרון ויכול להימשך עד שבועות ספורים. ברוב המקרים, תסמין הגמילה הראשון מהסם יהיה עצבנות, חרדה, מצבי רוח ירודים ואף חוסר חשק כללי.

אם אתם חווים אחד מהסימנים או התסמינים הללו, שוחחו עם הרופא שלכם ובררו כיצד הוא יכול לעזור לכם לנהל את תסמיני הגמילה שלכם מקנאביס. כמו כן, תמיד אפשר לשוחח עם מכרים קרובים, בני משפחה ואף עם צוות מומחים במרכזי גמילה מקנאביס. אם אתם מחליטים להירשם למרכז גמילה, יהיה אפשרי לברר לגבי תוכניות של אשפוז יום או תוכניות גמילה אחרות.

אין תגובות
דילוג לתוכן