ניתוח הסרת משקפיים בלייזר

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר

מאמר זה ידון בשיטות הסרת משקפיים כגון הסרה בלייזר וכיצד היא נעשית, היתרונות של הליך זה ובכמה תופעות לוואי נפוצות. כמו כן, נענה על השאלה: כמה זמן אורך ניתוח הסרת משקפיים בלייזר? המשיכו לקרוא, המידע לפניכם.

תהליך זה אורך דקות ספורות לכל עין (כ-5 דקות), כאשר רוב המטופלים חשים לא יותר מתחושת חום קלה בעיניים או בעפעפיים. רוב האנשים אינם חווים כאב כלל, אך חלק מהאנשים עלולים לחוות אי נוחות קלה למשך מספר דקות לאחר הטיפול. כמו כן, הניתוח לעיתים רבות מלווה בסטרס וחרדות, כך שהרופא המנתח עשוי להמליץ על כדור הרגעה טרם הניתוח.

10 דקות ונפרדתם מהמשקפיים

הסרת משקפיים בלייזר היא תהליך שמסיר את המשקפיים מהעיניים לצמיתות. הליך הסרת משקפיים בלייזר מורכב משני שלבים עיקריים, כאשר בשלב הראשון, המנתח יבצע חיתוך קטן בקרנית, ובשלב השני המנתח יתקן את העדשה ויחתוך את כל הרקמה העודפת. בתוך כך, הסרת משקפיים בלייזר היא תהליך העושה שימוש בלייזר להסרת משקפיים, כאשר התהליך יכול להיעשות בביקור זריז ואורך כ-10 דקות (ל-2 העיניים).

בזמננו, ניתוח עיניים בלייזר הוא הדרך היעילה ביותר להסרת משקפיים. חשוב לדעת שישנם סוגים רבים ושונים של הליכי לייזר זמינים עבור אנשים עם משקפיים, אך חשוב גם לדעת מה כולל כל הליך. לכן יהיה כדאי קודם כל לקבוע פגישת ייעוץ אצל רופא העיניים שלכם.

מהן תופעות הלוואי האפשריות לאחר הסרת משקפיים בלייזר?

תופעות הלוואי של הסרת משקפיים בלייזר נדירות, אך לא בלתי אפשריות. במקרה שהם אכן מורגשות, הן אינן קבועות ויעברו לאחר מספר ימים לרוב. תופעת הלוואי השכיחה ביותר היא טשטוש חולף או עיוות ראייה, הנמשך בדרך כלל פחות משעה וניתן למזערו על ידי הרכבת משקפי שמש או שימוש בטיפות עיניים שיוצרות דמעות מלאכותיות.

שווה גם לקרוא: רופא עיניים – הסרת משקפיים בלייזר המלצות

קיים גם סיכוי שלקרנית עשוי לקחת עד שלושה שבועות להחלים מהטראומה של הסרת משקפיים בלייזר, שעלולה לגרום ליובש בעיניים. יש לציין, כי תופעות הלוואי אינן מהוות דאגה גדולה לאנשים שמעוניינים לעבור הסרת משקפיים בלייזר. כאשר אחוז קטן מהמטופלים חווים תופעות לוואי, היתרונות של הסרת משקפיים בלייזר עולים על הסיכונים.

תופעת הלוואי השכיחה ביותר היא יובש בעיניים, אבל ניתן לטפל בעיניים יבשות באמצעות טיפות עיניים או דמעות מלאכותיות. תופעות לוואי אפשריות נוספות כוללות ראייה מטושטשת, רגישות לאור ותחושות צריבה בעין, כאבי ראש קלים וכולי.

אין תגובות
דילוג לתוכן